Gyvenimas kombučios ritmu – tai ne tik mėgavimąsis šiuo skaniu ir sveiku gėrimu, bet ir jo gamyba bei panaudojimas ruošiant maistą.

Kai paragauji kombučios, jos norisi vėl ir vėl. Kai pradedi gaminti kombučią, tai supranti, kad atsiveria plačiausi fantazijos horizontai. Norisi išbandyti įvairias arbatos rūšis, o paskui dar ir įvairiausius vaisius, prieskonius antrinėje fermentacijoje. Ir skanauji, skanauji…

Janina Bazevičienė žiemos mėnesius leidžia Kanarų salose, tad kombučios gamybos įranga likusi Lietuvoje. Tačiau penkis mėnesius gyventi be šio gėrimo yra sudėtinga užduotis, o ir nereikia savęs varžyti.
Kai  jau buvo išbandyti visi kombučios skoniai su vietiniais vaisiais, atėjo eilė ir daržovėms. „Pradedam nuo labai lietuviško varianto“, – šypsosi J. Bazevičienė. Ji mielai pasidalina receptu, kaip kompūstai ir morkos gali būti marinuojami su kombučia.

Taigi daržoves susmulkiname stambokai, užpilame gerai parūgusios kombučios, pridedam druskos ir po kelių dienų jau skanaujame fermentuotas salotas, turtingas probiotikais. Anot Janinos, tokiu būdu galima užsiraugti  ir kitas daržoves. Sveiką gyvenimo būdą propaguojanti moteris ragina nebijoti eksperimentuoti ir pažada daug gerų žinių kombučios mylėtojams Lietuvoje.