Tyrimą atliko dr. Chris Curtin ir Keisha-Rose Harrison iš Oregono valstybinio universiteto (OVU) bei Hannah Crum iš „Kombucha Brewers International“ (KBI) kartu su „Kombucha Kamp“. Tai buvo pirmasis KBI ir Oregono valstybinio universiteto kombučios gėrimo tyrimas, kuriame naudota daugiau nei šimtas mėginių.

Mokslininkai kontroliavo procesą, o mėgintuvėliuose stebimus procesus ir ten esančius grybelius bei bakterijas lygino su didžiulėmis grybelių ir bakterijų duomenų bazėmis.

Naudodami gautus tyrimo duomenis mokslininkai pateikė vizualizacijas apie bakterijų kiekį, o taip pat pateikė skaičius (procentus) kaip organizmai yra išsidėstę produkto DNR lygmenyje.

Išsamus tyrimo aprašas (anglų kalba) ir vizualizacijos yra čia.

Kalbėdami apie ateities planus ir projektus KBI ir OVU atstovai patvirtina, kad netrukus dalyvaus naujame DNR sekos tyrime ir jį išsamiai išanalizuos bei pateiks duomenis visuomenei. Pagrindinis to tikslas – plėsti ir gilinti žinias apie kombučia gėrimą, o visus, norinčius prisidėti prie tyrimo, jo organizatoriai ragina susisiekti el. paštu.