Visame pasaulyje sparčiai populiarėjantis fermentuotas arbatos gėrimas – kombučia – išgyvena tikrą renesansą, o vartotojai gali mėgautis tiek vietinių daryklų produkcija, tiek ir įsigyti mėgstamo gėrimo internetu. Tačiau svarbiausia, jog mokslininkai nuolat atlieka tyrimus ir vienbalsiai patvitina, jog kombučia yra naudinga organizmui ir tinkamai vartojama gali pagerinti savijautą.

„Gvyas“ gėrimas

Kombučia yra „gyvas“ gėrimas, kuriame yra daug organizmui naudingų organinių rūgščių, B vitaminų, antioksidantų ir mikroelementų. Visa tai itin naudinga organizmo mikroflorai, kuri daugeliui žmonių yra išsibalansavusi dėl, pavyzdžiui, nesaikingo antibiotikų vartojimo ar nekokybiško maisto, sumažėjusio vaisių ir daržovių vartojimo, o taip pat dėl maisto pramonėje naudojamų technologijų.

Pats organizmas kiek įmanydamas rūpinasi savo gerbuviu, žarnyne palaikoma gerųjų bakterijų pusiausvyra, tačiau dėl jau minėtų priežasčių maisto virškinimas tampa sudėtingu procesu, o orgaizmui reikia pagalbos.  Jokiu būdu nedera teigti, jog kombučia gali išspręsti visas problemas, tačiau be abejonės vartojant šį gėrimą organizmas gauna reikiamų elementų ir kartu žarnyne balansuojama mikroflora, itin svarbi virškinimui ir gerai savijautai.

Vis dažniau kombučia vadinama „legaliu energetiniu gėrimu“, nes jos vartojimas naudingas net keletu svarbių aspektų:

 • Ji gerina imunitetą;
 • Gerina virškinimą;
 • Stabilizuoja žarnyno veiklą‘
 • Sumažina uždegimų riziką;
 • Padeda reguliuoti svorį.

Visa tai galima reguliuoti ir vaistų pagalba,tačiau šis „gyvas“ gėrimas atitinka visas savybes ir be to dar yra labai skanus. Tad kam vartoti brangias piliules, jei galima mėgautis kombučia? 

Kaip vartoti kombučią?

Kadangi mokslininkai patvirtina, jog šis gėrimas turi daug gydomųjų savybių, tad dažnai vartotojams kyla klausimas, kaip tinkamai mėgautis kombučia. Paprasti patarimai:

 • Gerkite gėrimą su saiku. Taip, gero irgi gali būti per daug.
 • Jei nusprendėte gėrimo pasigaminti namuose, labai atidžiai išnagrinėkite visas instrukcijas ir viską darykite pagal jas.
 • Įsigydami gėrimo iš profesionalių gamintojų paanalizuokite sudėtį ant atikečių, o daugiausiai dėmesio atkreipkite į cukraus kiekį.
 • Venkite pasterizuotų gėrimų, nes jame bus sunaikintos naudingos bakterijos.
 • Gėrimą laikyite šaltai, kad sustabdytumėte fermentacijos procesą ir išvengtumėte nepageidaujamų bakterijų.
 • Kombučios sudėtyje yra nedidelis kiekis alkoholio (priklausomai nuo fermentacijos proceso), tad pasitarkite su medicinos specialistu apie gėrimo tinkamumą vaikams, nėščioms moterims ar žmonėms su sutrikusia imunine sistema.
 • EKSTRA PATARIMAS: valgykite daug vaisių, daržovių, nesmulkintų grūdų ir kitų gaminių, kurių sudėtyje yra daug ląstelienos, ir apriboti perdirbtų maisto produktų vartojimą.

Kombučia gali būti labai efektyvus pagalbininkas atstatyti organizmo funkcijas ir pagerinti savijautą, tačiau tam įtakos turi daugybė veiksnių ir savijautos gerinimo procesas gali užtrukti. Būkite kantrūs, nes palauktitikrai verta.